... nejen nohami jsem v oblacích ...

20 červenec 2006

Like my soul...

18 červenec 2006

Fakta

Záplavy
- Novinky (Záplavy v Číně vyhnaly milióny lidí ze svých domovů)
- Aktuálně.cz (Deště v Asii vzaly stovky životů)
- iHNed.cz (Záplavy v KLDR: 100 mrtvých)
- České noviny (Bouře v Chile zabily 25 lidí, 28.000 přišlo o své domovy)

Vedro, sucho, požáry
- Novinky (Většinu Evropy sužují tropická vedra)
- Novinky (Vedra zapalují subtropické lesy, hoří i v Chorvatsku)
- iDNES (Stovky hasičů bojovaly s ohněm o portugalské lesy)
- ČT 24 (Na jihu Kalifornie nadále zuří požár)
- BBC Weather (A Hot Year So Far for the USA and for the Globe)

17 červenec 2006

Cichy zapada zmrok

16 červenec 2006

Grilování na zahradě - fotoseriál

11 červenec 2006

Vzpomínková ...

Už je to rok od posledních prázdnin a tak jsem našel v zaprášeném obalu staré (loňské) fotky, které jsem dělal na legendární FOMAPAN 100 s ještě legendárnější Exou. Tak jsem je nazval "okurkovky", neboť stejně jako loni se na začátku prázdnin všichni rozprchli do různých koutů po celém světě. Snad mám pocit že snad až na druhý konec této planety. Tak jsem si mile nostalgicky zavzpomínal na večerní posezení v Brku u piva ;-)

10 červenec 2006

Je mi smutno...:-(

Promocéé

Dnešním dnem se můj brácha stal oficiálně inženýrem. No lepší den si na promoce nemohli skutečně vybrat, neboť když venku panují tropické teploty okolo třicítky tak byste nejraději leželi někde ve stínu slunečníku na pláži, popíjeli z brčka svůj oblíbený drink a nevnímali nic jiného než tu sladkou chuť Vašeho oblíbeného nápoje a mírný teplý vánek ve tváři. Ale realita je realita a tak jsem se mírně dusil ještě s několika stovkami přítomných lidí v Domě kultury města Ostravy.


Za prvé: Akce tohoto typu moc nemusím, neboť stát v kulturním sále, kde takřka veškerý přítomný kyslík za tu hodinu a půl stání byl dokonale přeměněn na oxid uhličitý a vodní páru. Dusna a tekoucího potu po svém těle jsem si užil dostatek.

Za druhé: Nerad fotím na takových akcích, neboť každý posléze najde kritiku, jak jste to měli zabrat tak či onak nebo úplně jinak a že by všichni přítomní to nafotili lépe než vy sám.

Za třetí: Je to obecně společensky významná slavnost, takže se všichni musí tvářit happy. Už to mám za sebou a jsem rád že byli všichni studenti "přeměněni" na inženýry (chudáci si vytrpěli víc, neboť toho měli na sobě víc). Všechna ta bráchova studijní inženýrská zvěřina je na poslední fotce. Hodně štěstí a gratulace novopečeným inženýrům.

08 červenec 2006

Best of Calabria

Bratr se byl podívat po státnicích na jižní cíp Itálie do Kalábrie a poradil jsem, mu ať zkusí nějaké experimenty s perspektivou. Jenomže ne všechny experimenty se podařily, ale něketré zase ano. Ty nejpovedenější co jsem složil, tak jsem se rozhodl ukázat na deníku, neb se mi zamlouvají. Jak je vidět, léto je v plném proudu. (c) Ing. Jaroslav Folta

03 červenec 2006

Pěkné prázdniny

Tak je tady opět začátek léta a známka toho že přišly prázdniny, které se dají nazvat také jako okurková sezóna. Tak jako tak přikládám plakát z 41. mezinárodního filmového festivalu, který trvá do "osmého" prázdninového dne. Tak přeji hezké prázdniny:-)