... nejen nohami jsem v oblacích ...

31 srpen 2006

Kroměříž


Nedávno jsme navštívily s bráchou jihomoravskou Kroměříž, která je vskutku malebná. Lehká svou atmosférou a čistou architekturou na pozadí kulturních památek. Směrem na východ se otevírá úrodnému střednímu Pomoraví, ostatní pahorkatinné okolí vytvořilo přirozenou hranici prvních lidských sídel. Údolní zářezy v pahorkatinách vymezily vznik přirozených komunikací, na kterých se vytvářely v raně historických dobách obchodní cesty a stezky. Jejich přínos pro Kroměříž a okolí nebyl jen hospodářský. Byly cestami setkávání, vzájemného obohacování a prorůstání kulturních proudů a vlivů. Město, vstřebávajíc pokrok a přispívajíc k němu vlastním úsilím, stalo se centrem duchovní kultury a umění. Jeho místo v kultuře a způsobu života má obdobný charakter jako jeho umístění v krajině: je středem do všech stran otevřeným.

26 srpen 2006

Welcome to the darkness (z cyklu escape from reality)

25 srpen 2006

Smrt na dosah ruky (z cyklu escape from reality)

No jak tak pomalu přemýšlím, tak zjišťuji, že se tento cyklus ubírá poněkud netradičním avantgardně undergroundovým stylem. Dnes doplňuji touto fotografii ze svého cyklu, která nese stejnojmenný název pořadu na Hvězdárně a planetáriu Mikuláše Koperníka v Brně na Kraví hoře. Kdo viděl, tak ví o čem je řeč. Pro ty co neviděli, tak lze jenom konstatovat, že se k nám pomalu blíží nepříjemná pravda budoucnosti, která již začala.

AN INCONVENIENT TRUTH

23 srpen 2006

Cyklus útěk od reality (escape form reality 2006)

Nebeský prach dotknul se hvězd, já nechci cítit víc než nic jakoby něco nebylo víc. Nevím ani proč mě to napadlo, ale asi v důsledku mého psychického rozpoložení jsem se rozhodl porušovat veškerá možná pravidla, které jsou pravidlem úspěšné fotografie (tudíž neočekávejte vysokou uměleckou hodnotu). Kliknutím na fotografii níže se zobrazí první série.

22 srpen 2006

Outside The Wall

All alone, or in twos
The ones who really love you
Walk up and down outside the wall

Some hand in hand
Some gathering together in bands
The bleeding hearts and the artists

Make their stand
And when they've given you their all
Some stagger and fall after all it's not easy
banging your heart against some mad buggers
Wall

15 srpen 2006

Reklamní pírko

12 srpen 2006

Sometimes I feel ill

09 srpen 2006

Coffee & Tea

08 srpen 2006

Tak už se dohodněte

Musím uznat že současná situace na politické scéně mě do jisté míry znepokojuje, neboť je to ukázka schopnosti naší vlády jednat. Vzhledem k současné napjaté patové situaci jsem zvolil dynamickou kompozici předvolebních novin:-)

04 srpen 2006

Renaissance eyes

03 srpen 2006

Whirpool dancing

Někdy se snažím a trochu zkouším experimentovat, ale musím uznat že horší podmínky jsem si vybrat nemohl. V moment kdy klečíte v ledovém potoce a studenýá obtékající voda vám protéká skrz otevřenou obuv a ze stromů a z oblohy na vás padají kapky studeného deště je do jisté míry frustrující. To je ještě okořeněno chladnou teplotou okolního vzduchu a silně vlhkým prostředím. Co člověk neudělá všechno pro jedno cvaknutí závěrky?

Pomalu ale jistě...

Stále nejsem schopen dokončit galerii z báječného hudebního festivalu Colours of Ostrava 2006, kterého jsem se letos zúčastnil. Budu se snažit ji zde umístit v nějakém dostupně krátkém časovém horizontu. Alespoň jsem trochu pozměnil barvičky na deníku, když už se letos tak obarvuji:-)