... nejen nohami jsem v oblacích ...

24 březen 2007

Mimikry

Dotknout se prázdnoty ...

Zdá se být neskutečné a nemožné, že jednoznačně dané věci a události mohou ve skutečnosti získat obrácený charakter. Pravdou je, že život je plný nečekaných překvapení a nečekaných událostí, ale některé věci sahají nad rámec našeho chápání. Kolega z práce, co rád chodí do hor mi doporučil shlédnout jeden film, ke kterému jsem se nedávno dostal. Touching the void (2003) je neskutečný životní příběh natočený podle skutečné události, který se stal dvou horolezcům v polovině 80. let při výstupu na Siula Grande v Andách. Musím uznat že mě tento film naprosto šokoval svou tvrdou a pravdivou realitou až člověku často běhá mráz po zádech, co všechno člověk dokáže překonat a kam až sahají lidské schopnosti. Někdo mi jednou říkal, že člověk v běžném životě využívá okolo 25 % svých celkových schopností, které se v nás skrývají. Tento snímek je toho živým důkazem, že naše skutečné schopnosti sahají daleko za naše myšlení, kam až jsme schopni »dojít«. Pokud se chcete přesvědčit o tom, že člověk dokáže nemožné a že lidská síla je mizivá ve srovnání s přírodou, tak vřele doporučuji shlédnout tento film, který mě místy šokoval svou tvrdou realitou a sílou o přežití.

21 březen 2007

So far in time...

20 březen 2007

Trocha designu:-)

19 březen 2007

Les Fleurs Du Mal

Vytváření asociací mi nedělá radost, zejména v osobním a vnitřním světě, který dennodenně prožívám a tak si pomalu zvykám na těžké dopady svých depresí a snažím se na ně zvykat, i když čím jsem starší, pociťuji mnohem horší adaptaci na tuto skutečnost, někdy je to obtížné znázornit své pocity a projevy pomocí něčeho velikého, ale občas se to podaří. I ti největší umělci se dostali na takové dno, který je daleko níž od toho, kterého jsme někdy dosáhli my.

18 březen 2007

Živé smysly

Pocit, že každý akord, který nahradí vše za nemožné možnosti o kterých nesníme, je tvůrčím smyslem pro pochopení našeho vědomí, kterým tvoříme živé umění.


Vnitřní surrealismus

Asi je to nějaká vnitřní prázdnota uvnitř v mé mysli, nebo celková vyčerpanost uvnitř čehosi vyprázděného. Nedokážu s tím bojovat ani se nad to povznést. Doufám že brzo začne všechno růst a kvést, neboť mi to vždycky zvedne náladu a cítím se celkově lépe. Vždycky, když je člověk delší dobu na spodní amplitudě sinusoidy, tak s nadějí očekává, kdy prijde ten zpětný nárust. Věřím že je to jen dočasná chvíle, neboť amplitudy se rychle střídají.