... nejen nohami jsem v oblacích ...

19 červenec 2007

100 °F

Skutečná vlna veder dorazila a člověku nezbývá, než udělat cokoliv, aby tyto vlny "ve zdraví" přežil. V noci se moc nedá spát když venku panují vysoké teploty i za nočních hodin a přes den je všude jedna velká výheň. Léto udeřilo v plné síle a nezbývá než se těmto podmínkám přizpůsobit. U mě to činí nemalý problém.

08 červenec 2007

Summer time

4dohody

Jelikož v současnosti nemám fotoaparát, protože ho má brácha, který odjel do vzdálených severních končin Evropy, tak jsem našel jednu fotku z archívu z jednoho promotion focení kapely 4dohody. Buďte k této fotografii trochu obezřetní, neboť je to má první zkušenost ve fotografování této kategorie.

01 červenec 2007

Work is Elsewhere

Do 20. 7. 2007 probíhá na nádraží Ostrava-Svinov výstava s názvem Práce je jinde – Work is Elsewhere, která mne velice zaujala a upoutala svou nápaditostí, stylem podání a zvláštností samotné expozice. Přišel jsem na to zcela náhodně, když jsem si šel koupit lístek do Prahy. Výstava pojednává o češích pracujících v různých zemích EU. Proces evropského sjednocování má bezpochyby potenciál k tomu, aby se nerovnost mezi členskými státy pokud možno snižovala. Nicméně ve stínu tohoto pozitivního vývoje se objevuje nerovnost v nových podobách. Jednou z těchto podob je stále více patrná dělící čára mezi členskými státy EU a těmi zeměmi, které jsou příliš chudé a nestabilní na to, aby byly do EU přijaty. jedná se o velice podařené reportážní fotografie doplněné texty přímé řeči samotných osob, které takto žijí. Hodně lidí dnes často pracuje i v jiných městech, než ve kterých se narodili popřípadě v nich žijí. I já sám jsem doho důkazem. Pro mne samého bývá tento fakt zpravidla někdy značně frustrující a proto jsem byl z výstavy tolik nadšen. Po kliknutí na leták k výstavě níže se dostanete na domovskou stránku výstavy.