... nejen nohami jsem v oblacích ...

28 leden 2008

Morbidní ztvárnění

Tak nějak jsem narazil na kritiku sebe sama a dostávám se do vodopádu nelíbivosti. Vždycky jsem čekal (a budu čekat), až přijde okamžik a světlo, ve kterém dokážu zachytit krásu, ale zatím jen čekám. Umění je možná skutečně blbost a v její nesmyslné variaci se člověk úplně otočí a vytvoří něco nadpozemského. Je to možná impuls pro to, aby člověk vzal poslední síly a zneužil onoho okamžiku skryté krásy, kterou se každý z nás snaží ztvárnit k dokonalosti.

27 leden 2008

Obyčejné věci

Někdy se sám utápím do jakéhosi patosu a nevím kde vede cesta ven, nebo zpět. Někdy se člověk do takových fotografických situací opravdu dostává, neví kudy kam a říká si, že za vším možná stojí bytostný kýč zobrazující jemnost kontrastů a svou nevýraznou osobitostí se snaží dosáhnout čehosi vznešeného. Zpravidla tomu tak bývá, nicméně v praxi je výsledek mnohem horší, než by autorova myšlenka byla schopna opustit jeho nápad a uvíznout ve spoušti přístroje, která bývá výsledkem nešťastné souhry světla a obyčejných rysů.

AND DREAMS OF FLYING AWAY

23 leden 2008

The Breath of the City

Poslední dobou se těžko dostávám k focení a je vidět, že můj deník začíná mít veliké časové díry, které mě moc mrzí a uvažuji o tom že je budu vyplňovat obyčejnými texty. Myslím si že častější publikování je zajímavější než vůbec. Nicméně publikuji jeden z takových zamyšlených momentů inspirovaných JS Monazanim.